ForSea – lielākais pilnībā elektriskais prāmis pasaulē

ForSea – lielākais pilnībā elektriskais prāmis pasaulē.

Iepriekš jau rakstījām par mūsu iespaidiem braucienā ar Somijā pirmo elektrisko prāmi Elektra, kas kursē 1,6 km garā maršrutā Turku Arhipelāgā.

Šoreiz pastāstīsim par pasaulē lielāko 100% elektrisko prāmi ForSea, kas kopš 2018. gada novembra kursē starp Helsingborgu Zviedrijā un Helsingēru Dānijā. 4 km garajā maršrutā prāmis dodas ik pa 15 minūtēm – 46 reizes diennaktī, kopā veicot ap 184 km. Gadā tas veic ap 17 000 braucienu, pārvadājot vairāk nekā 7 miljonus pasažieru un 2 miljonus transportlīdzekļu.

Prāmja jauda ir 6 MW un tas aprīkots ar 4,1 MWh akumulatoru. Prāmim ir arī dīzeļmotors, kas paredzēts izmantošanai tikai ārkārtas situācijās. Pieslēgšanās uzlādes iekārtām abos maršruta galapunktos ir pilnībā automatizēta un aizņem tikai 45 sekundes. Uzlāde ar 10 kV jaudu (600 A) notiek deviņas minūtes Zviedrijas pusē un piecas minūtes – Dānijā. Paredzamais akumulatora mūžs ir vismaz 5 gadi, bet pašu prāmi paredzēts izmantot vismaz 15 gadus. Aprēķinātais investīciju atmaksāšanās periods ir 8 gadi.

Video par prāmi (12 minūtes): https://www.youtube.com/watch?v=rE_M1n-ClOA&t=8s

Avots: https://www.fullychargedshow.co.uk/

 

Dalies