Seminārs “Pieredze un perspektīvas elektrisko transportlīdzekļu izmantošanā Latvijā”

Šī gada 22. martā CSDD Biķernieku kompleksā sporta bāzes telpās Rīgā, S. Eizenšteina ielā 4 notika seminārs “Pieredze un perspektīvas elektrisko transportlīdzekļu izmantošanā Latvijā”.

Seminārs norisinājās EEZ grantu programmas līdzfinansētā projekta “E-mobilitātes veicināšana Latvijā klimata pārmaiņu novēršanai” ietvaros, sadarbībā ar CSDD.

Jan Tore Gjoby no Norvēģijas uzņēmuma Enmira AS informēja semināra dalībniekus par e-mobilitātes attīstības pieredzi Norvēģijā un uzsvēra, ka arī Latvijai ir visas iespējas ievērojami palielināt elektrisko transportlīdzekļu izmantošanas apjomus.

Arturs Dombrovskis no SIA “Ardenis” un Artis Daugins no Latvijas Riteņbraucēju apvienības prezentēja projekta ietvaros izstrādāto e-mobilitātes rokasgrāmatu pašvaldībām.

Pauls Beinarovičs no CSDD informēja par aktualitātēm Latvijā e-mobilitātes attīstības jomā un tuvākajā laikā plānoto nacionālā uzlādes tīkla izveidi.

Mārtiņš Kokins no SIA “Rīgas Satiksme” informēja par Rīgas pašvaldības pieredzi un nākotnes plāniem e-mobilitātes attīstībā.

Lektori un nozares eksperti piedalījās arī paneļdiskusijā, atbildot uz semināra vadītāja Viestura Silenieka un dalībnieku jautājumiem.

Semināra noslēgumā interesentiem bja iespēja iepazīties un veikt testa braucienus ar izstādītajiem e-auto un e-velo modeļiem un vērot to uzlādi.

DSCF3474DSCF3468

Semināra rīkotāji izsaka pateicību visiem lektoriem, kā arī uzņēmumiem, kas piekrita apskatei izstādīt e-auto, e-velo un uzlādes staciju paraugus:

SIA “Moller Auto Latvia” (VW eGolf), SIA “Forum Auto” (Kia Soul), SIA “AWD” (Aixam e-City), SIA “Norde” (Nissan e-NV200), CSDD (BMW i3), SIA “MMX Energy” (uzlādes iekārtas un Nissan e-NV200), AS “Sadales tīkls” (Fiat Fiorino Elettrico), RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (VW eUp!), SIA “Rīgas Satiksme” (VW eUp!), SIA “Ambiente” (Renault Fluence), SIA “Blueshockbike” un SIA “Velokurjers” (e-velosipēdi).

Semināra dienas kārtība

Semināra prezentācijas:

1. Ingrīda Brēmere, Baltijas vides forums – Iepazīstināšana ar projektu

2. Jan Tore Gjøby, Enmira AS – Norvēģijas pieredze e-auto izmantošanas veicināšanā

3. Arturs Dombrovskis, SIA “Ardenis”; Artis Daugins, Latvijas Riteņbraucēju apvienība – Rokasgrāmata un semināri pašvaldībām

4. Pauls Beinarovičs, CSDD – Aktualitātes Latvijā elektromobilitātes attīstības jomā

5. Mārtiņš Kokins, SIA “Rīgas satiksme” – Elektromobiļi pašvaldības tehniskajos dienestos un nākotnes plāni videi draudzīga transporta attīstībai

Dalies