CIVITAS forums Grācā

Šā mēneša sākumā emobilitāte.lv komanda piedalījās prestižajā CIVITAS forumā Grācas pilsētā Austrijā.

CIVITAS forums apvieno vairākas Eiropas pilsētas, kas ir apņēmušās savās teritorijās attīstīt videi draudzīgu un ilgtspējīgu transportu. Forums pirmoreiz norisinājās 2002. gadā un kopš tā laika pilsētas, kas pievienojušās CIVITAS tīklam, jau ir testējušas un ieviesušas dzīvē vairāk nekā 800 dažādus risinājumus, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Šogad notika jau septiņpadsmitais CIVITAS forums, kura ietvaros tika prezentēti un apbalvoti labākie pilsētvides risinājumi. Pilsētu pārstāvji, praktiķi, politikas veidotāji un zinātnieki diskutēja un analizēja gan lielākus, gan mazākus risinājumus pilsētvides uzlabošanai.

Arī pati Grācas pilsēta ir izvirzījusi mērķi līdz 2050. gadam kļūt par dinamisku, iedzīvotājiem draudzīgu, energoefektīvu un oglekļa neitrālu pilsētu. Īstenojot viedās pilsētas stratēģiju, plānots vienlaikus nodrošināt gan efektīvu pilsētas funkcionēšanu, gan pievilcīgu un kompaktu pilsētvidi, kuras pamatā ir ilgtspējīga mobilitāte.

Ir skaidrs, ka šobrīd tehnoloģijas ir sasniegušas tādu līmeni, ka ambiciozie mērķi, ko izvirza Eiropas pilsētas, kļūst arvien reālāk sasniedzami. Multimodālie punkti sabiedriskā transporta pieturvietās, iekšdedzes dzinēju aizstāšana ar dažādiem bezizmešu transportlīdzekļiem un citi mūsdienu risinājumi ir tikai sākums procesam, lai pilsētas varētu nodrošināt patīkamu, veselīgu un draudzīgu dzīves vidi saviem iedzīvotājiem.

Vairāk par CIVITAS forumu: https://civitas.eu/forum2019

Dalies