E-mobilitātes pasākumi Gdaņskā

BSR electric projekta ietvaros astoņas Baltijas jūras reģiona valstis pēta dažādus pilsētvidē izmantojamus e-mobilitātes risinājumus. Projekta ietvaros emobilitate.lv komanda septembra beigās apmeklēja Gdaņsku, kur projekta partneri informēja par paveikto un apsprieda turpmākos plānus. Latvijas pārstāvji – Rīgas Enerģētikas aģentūra un SIA Ardenis – prezentēja divus elektrisko skūteru (lēngaitas elektrisko automobiļu) pilotprojektus sociālās iekļaušanās sfērā. Jau gadu Rīgas 1. slimnīcas pacienti ar apgrūtinātām pārvietošanās iespējām var izmantot šos elektriskos transportlīdzekļus, lai nokļūtu no vienas slimnīcas nodaļas līdz citai. Arī Rīgas Matīsa kapos projekta ietvaros piegādāts piecvietīgs elektriskais skūteris, kas vecāka gadagājuma apmeklētājiem atvieglo nokļūšanu līdz tuvinieku atdusas vietai.

Pasākuma laikā Gdaņskā norisinājās arī desmitais Aktīvās mobilitātes kongress (Kongres Mobilności Aktywnej), kura ietvaros tika prezentēti dažādi mūsdienu pilsētvides mobilitātes risinājumi . Divu dienu laikā Polijas un ārvalstu eksperti sniedza daudz noderīgas informācijas par šādām aktuālām tēmām:

  • Ilgtspējīga mobilitāte pilsētās
  • Transporta psiholoģija un socioloģija
  • Autonomais transports un tā ietekme uz pilsētas iedzīvotājiem
  • E-mobilitātes risinājumi (galvenokārt elektriskie velosipēdi).

Kongresa ietvaros notika arī dalībnieku brauciens ar e-velosipēdiem apkārt Gdaņskas pilsētai 35 km distancē. Maršruts veda gan pa taisnām pilsētas ielām, gan kalnainiem un līkumotiem meža celiņiem. Attēlos redzamos e-velosipēdus ikviens Gdaņskas iedzīvotājs vai viesis var iznomāt, izmantojot velo koplietošanas sistēmu. Pārvietoties ar e-velosipēdu ir ļoti ērti un vienkārši. Neskatoties uz kalnaino reljefu, 35 kilometru distance nesagādāja lielas grūtības.

Vairāk par kongresu: http://kongresmobilnosci.pl/en

Dalies