Elektriskie Dynamo taksometri ienāk Londonā

Londonā ienāk pilnībā elektriski taksometri. Tikko prezentētais un Londonas satiksmes regulatora (Transport for London) oficiāli apstiprinātais Dynamo Taxi ir izveidots uz Nissan e-NV200 Evalia bāzes un taksometru vajadzībām to ir pārveidojis Lielbritānijas uzņēmums Dynamo.

Tagad Londonas taksometru operatoriem ir pieejama pilnībā elektriska alternatīva hibrīda modeļiem, ko iepriekš piedāvāja ražotāja Geely meitasuzņēmums LEVC, kas papildus elektriskajai piedziņai nobraukuma palielināšanai izmanto iekšdedzes dzinēju.

Dynamo elektriskais taksometrs piedāvā 300 km autonomiju WLTP ciklā un maksā 55 495 mārciņas vai 47 995 mārciņas (55 674 €) pēc subsīdijas saņemšanas. Dynamo nākamajā gadā plāno saražot vismaz 500 elektrisko taksometru, bet līdz 2021. gadam to skaits pārsniegs 1500 vienību.

Pārbūve nodrošina galvenokārt īpašo taksometriem izvirzīto prasību izpildi. Interjeram jāatbilst stingrajiem Londonas taksometru noteikumiem, bezkontakta norēķinu sistēma ir jāintegrē Nissan info sistēmā, un, galvenais, jānodrošina iespēja taksometrā iebraukt ar ratiņkrēslu. Pasažieriem pievienots papildus jumta stiklojums un sēdekļu apsilde. Veiktas arī izmaiņas šasijā – lai nodrošinātu Londonas taksometriem nepieciešamo pagrieziena rādiusu, bija jāpārveido stūres mehānisms. Un, protams, Londonas taksometri var būt jebkurā krāsā, ja vien tie ir melni.

Dynamo neveic nekādas izmaiņas elektropiedziņā. To nodrošina oriģinālais 80 kW dzinējs, ko darbina 40 kWh akumulators. Uzlādes pieslēgvieta (DC: CHAdeMO) atrodas aiz paneļa auto priekšpusē.

“Pāreja uz elektriskajiem taksometriem ir būtiskākā daļa mūsu plānā uzlabot Londonas gaisa kvalitāti”, sacīja Londonas mērs Šādiks Hans (Shadiq Khan). “Dynamo Taxi paātrinās piesārņojošo dīzeļa taksometru aizvākšanu no pilsētas ielām visā Apvienotajā Karalistē, uzlabojot gaisa kvalitāti, palīdzot risināt klimata problēmas un radīt videi draudzīgu ekonomiku”. Viņš ir gandarīts par lielo taksometru vadītāju skaitu, kuri līdz šim ir pieteikušies subsīdijai no 42 miljonu sterliņu mārciņu lielā fonda, kas paredzēts pārejai uz elektriskajiem auto.

Video: https://youtu.be/QClvCJMXGvs

Avots:

Dalies