Elektroauto ienāk koplietošanas tirgū

Jau kādu laiku Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ir pieejami auto koplietošanas pakalpojumi, kas kļūst arvien populārāki visā pasaulē.

Labā ziņa ir tāda, ka no šī gada jūlija, izmantojot šo pakalpojumu, ir iespējams izvēlēties arī elektroauto. Latvijas uzņēmums Fiqsy, kas jau iepriekš piedāvāja elektrisko skrejriteņu nomu, savu autoparku papildinājis ar 100 pilnībā elektriskiem Renault ZOE.

Šis nelielais pilsētas e-auto šogad ir kļuvis par pārdotāko elektrisko automobili Eiropā, jūnijā sasniedzot visu laiku augstāko rezultātu (12 309 pārdoti auto), kas ir par 86% vairāk nekā pirms gada. Pavisam pirmajā pusgadā pārdoti 42 600 Renault ZOE (38% pieaugums pret 2019. gada pirmo pusgadu).

Viena no šī e-auto lielākajām priekšrocībām ir tik mazam auto iespaidīgs nobraukums ar vienu uzlādi – 395 km.

Līdz ar pirmo e-auto ienākšanu koplietošanas pakalpojumu tirgū, arī citi tirgus dalībnieki gatavojas savu autoparku papildināt ar elektriskajiem auto – Carguru jau pasūtījis pirmās Volkswagen e-Up! automašīnas, arī CityBee un Spark drīzumā plāno Latvijas tirgū piedāvāt koplietošanas elektroauto.

Šī ir lieliska iespēja visiem, kas apsver elektroauto iegādi, bet vēlas to pārbaudīt darbībā – labāk vienreiz izbraukt nekā simtreiz dzirdēt!

Priecē arī tas, ka konkurence šī pakalpojuma piedāvātāju starpā ļauj lietotājiem to izmantot par samērīgām cenām un elektrisko modeļu nomas izmaksas ir aptuveni vienā līmenī ar pārējiem.

Dalies