Flandrijā pāries uz e-autobusiem

Beļģijas sabiedriskā transporta uzņēmums De Lijn meklē 970 elektrisko autobusu un tiem nepieciešamās uzlādes infrastruktūras piegādātāju.

Beļģijas Flandrijas reģiona koalīcijas līgums paredz, ka līdz 2025. gadam satiksme pilsētu centros jānodrošina tikai ar bezizmešu transportlīdzekļiem, savukārt no 2035. gada visā Flandrijā pieļaujami tikai bezizmešu autobusi.

Maršruta autobusu līnijas ir labi piemērotas elektriskās piedziņas izmantošanai. Autobusi brauc pa noteiktu maršrutu un apstājas ieplānotās pieturvietās, tāpēc problēmām ar uzlādi teorētiski nevajadzētu rasties. Tomēr līdz šim veiktie izmēģinājuma projekti ir parādījuši, ka pastāv problēma ar pietiekami jaudīga elektroenerģijas pieslēguma nodrošināšanu autobusu pieturās. Problēma ir līdzīga kā automašīnu uzlādes infrastruktūras gadījumā, ko bieži traucē attīstīt novecojušais elektrotīkls. Šī iemesla dēļ e-autobusu piegādātājam būs jānodrošina ne tikai autobusu, bet arī tiem nepieciešamās uzlādes infrastruktūras piegāde un pieslēgums tīklam. Tiek apsvērti dažādi elektrisko autobusu veidi. Uzlāde tiks veikta De Lijn depo teritorijā, kā arī stratēģiski izvēlētās autobusu pieturās. Jau no 2020. gada De Lijn kopā ar iesaistītajām pašvaldībām uzsāks uzlādes staciju novietojuma plānošanu.

Projekta īstenošanai uzņēmums De Lijn lūdz Flandrijas valdību nodrošināt papildu finansējumu. Tiek plānots, ka investīcijas e-autobusu iegādei un uzlādes tīkla izveidei pārsniegs miljardu eiro. Avots: https://newmobility.news/2019/12/24/de-lijn-is-looking-for-suppliers-of-970-electric-buses/

Dalies