Norvēģijas aviācijas uzņēmums pasūtījis 60 elektriskās lidmašīnas

Norvēģijas aviācijas grupa “OSM Aviation” ir pasūtījusi 60 elektriskās lidmašīnas “eFlyer2” ko ražos Kolorado (ASV) bāzētais uzņēmums “Bye Aerospace”.

“OSM Aviation” specializācija ir pilotu apmācības programmas. Elektriskās lidmašīnas pasūtītas nākamās paaudzes pilotu apmācībai.

“Mēs apmācām nākamo pilotu paaudzi un esam apņēmušies piesaistīt labākos kandidātus. Pilotiem piedāvājam izglītību ar skatu uz nākotni, ar ko viņi varēs lepoties. 60 elektrisko lidmašīnu pasūtījums ir liels solis šajā virzienā”, stāsta “OSM Aviation Academy” vadītājs Bjerns Granvikens (Bjørn Granviken).

Aviācijas nozare kopumā rada aptuveni 12% no pasaules transporta emisijām. Norvēģija ir izvirzījusi mērķi līdz 2040. gadam pāriet uz elektrisko lidmašīnu izmantošanu visos tuvo attālumu lidojumos.

“Mēs lepojamies, ka uzņemamies vadību zaļās aviācijas attīstībā. Šis ir līdz šim lielākais komerciālo elektrisko lidmašīnu pasūtījums . Ir svarīgi, lai aviosabiedrības spētu pieņemt izaicinājumu un attīstīt videi draudzīgu transportu. Mēs, “OSM Aviation”, esam apņēmušies īstenot sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu biznesu” stāsta “OSM Aviation” grupas vadītājs Espens Heibijs (Espen Høiby).

eFlyer (iepriekšējais nosaukums Sun Flyer) ir divvietīga elektriskā lidmašīna, kas aprīkota ar Siemens elektrisko dzinēju. Kopumā kompānija saņēmusi 300 eFlyer pasūtījumus pēc tam, kad uzņēmums šī gada februārī uz dienvidiem no Denveras, Kolorado štatā veica veiksmīgus izmēģinājuma lidojumus. Plānots, ka drīzumā Bye Aerospace uzsāks jau sertificēto elektrisko FAR 23 un EASA 23 lidmašīnu sērijveida ražošanu.

Arī bijušais Norvēģijas Transporta un sakaru ministrs Ketils Solviks Olsens (Ketil Solvik Olsen), kas šobrīd atbild par “OSM Aviation Academy” izveidi, atzīmējis, ka elektriskās lidmašīnas samazina ne tikai izmešus, bet arī trokšņa piesārņojumu.

Arī valstij piederošais uzņēmums “Avinor”, kas pārvalda lielāko daļu Norvēģijas civilo lidostu, pagājušajā gadā veica elektrisko lidmašīnu testa lidojumus.

Vai eFlyer kļūs par aviācijas Teslu – to radīs laiks.

Avots: https://thedriven.io/2019/04/12/norway-aviation-firm-orders-60-electric-planes-tipped-to-be-tesla-of-flight/

 

 

 

 

Dalies