Publicēts projekta “BSR electric” ziņu izlaidums #3

Trešajā ziņu izlaidumā, kas publicēts INTERREG V Baltijas jūras reģiona projekta “BSR electric” ietvaros, lasiet:

• Oslo konference “Visa pilsētas transporta elektrifikācija līdz 2030. gadam”

2019. gadā Oslo ir Eiropas Zaļā galvaspilsēta, pateicoties, cita starpā, Norvēģijas auto tirgum, kas tiek elektrificēts rekordātrā tempā. Seminārā, ko Oslo organizēja “BSR electric” Norvēģijas partneris ZERO, tika prezentēti iedvesmojoši elektrifikācijas projekti, un ieskicēti nākamie soļi ceļā uz 100% bezizmešu transporta nozari.

• Nākamā “BSR electric” konference un projekta sanāksme Gdaņskā 2019. gada 24. -26. septembrī
Nākamā “BSR electric” konference un projekta partneru tikšanās notiks Gdaņskā, 10. aktīvās mobilitātes kongresa ietvaros. Galvenā uzmanība tiks pievērsta e-velosipēdu lomai pilsētas transporta sistēmās, informējot par Gdaņskas pieredzi, kā arī interesantiem risinājumiem citur pasaulē. Reģistrācija konferencei drīz tiks uzsākta vietnē https://www.bsr-electric.eu.

• Turku ziemas apstākļos izmēģināti vieglie elektriskie transportlīdzekļi

Turku inženierzinātņu studentu grupa janvārī testēja astoņus vieglos elektriskos transportlīdzekļus, lai izvērtētu iespējas tos ekspluatēt ziemā. Transportlīdzekļu un to akumulatoru veiktspēja tika pārbaudīta, braucot pa dažādiem ceļiem Turku centrā un ārpus tā. Testa braucieni notika gan pa labi uzturēto ziemas riteņbraukšanas testa trasi, gan pa citām velosipēdu joslām. Testa perioda temperatūra mazliet zem nulles neietekmēja transportlīdzekļu veiktspēju, bet ledus un sniegs radīja problēmas platākajiem un zemākajiem transportlīdzekļiem, kā arī tiem, kas nebija aprīkoti ar ražotām riepām. Testa rezultāti liecina, ka ledainajos un sniegotajos ziemas mēnešos skūterus/skrejriteņus labāk atstāt mājās. Tiem, kas izmanto kravas velosipēdus vai citus četrriteņu braucamos, rūpīgi jāplāno maršruts, jo pēkšņu sniegputeņi vai ceļu uzturēšanas darbu dēļ pilsētas centrs var kļūt neizbraucams. Ja plānojat e-velosipēdu vai e-motorolleri izmantot arī ziemas sezonā, vēlams aprīkot braucamo ar ziemas riepām, kā arī uzlādēt un uzglabāt akumulatoru iekštelpās.

• Publicēts ziņojums par e-mobilitātes esošo situāciju – labāko praksi, infrastruktūru un politiku
“BSR electric” Igaunijas partneris “Institute of Baltic Studies” ir publicējis ziņojumu par e-mobilitātes attīstību, labāko praksi, infrastruktūru, politiku un pasākumiem astoņās Baltijas jūras reģiona valstīs. Pētījuma ietvaros autori konstatēja esošās problēmas, kā arī veiksmīgus risinājumus e-mobilitātes integrēšanai pilsētas transporta sistēmā.

Pilns ziņojums (129 lapas), kā arī tā kopsavilkums atrodams šeit: https://174555.seu2.cleverreach.com/c/3966…/d3d94468a-psb4n2

Viss ziņu izlaidums angļu valodā lasāms šeit:
https://174555.seu2.cleverreach.com/…/555352-016c4a2b0828d8…

Pieteikties turpmāko ziņu izlaidumu saņemšanai e-pastā varat šeit: https://www.bsr-electric.eu/news

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dalies