Projekta atklāšanas seminārs

Baltijas Vides forums sadarbībā ar SIA Ardenis un Latvijas Riteņbraucēju apvienību š.g. 11.jūnijā organizēja projekta “E-mobilitātes veicināšana Latvijā klimata pārmaiņu novēršanai” atklāšanas semināru, kurā piedalījās pašvaldību pārstāvji, e-mobilitātes eksperti, Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji un citi interesenti. Semināra mērķis bija iepazīstināt klātesošos ar plānotajām projekta aktivitātēm pašvaldības speciālistiem. Pirms projekta aktivitāšu uzsākšanas Baltijas Vides forums veica elektronisku aptauju, lai noskaidrotu pašvaldību speciālistu informētības līmeni par e-mobilitāti un tās veicināšanas pasākumiem, kā arī  jautājumiem, uz kuriem pašvaldības vēlētos iegūt atbildes apmācību semināru laikā. Pašvaldību speciālisti atzina, ka ļoti vērtīgi būtu uzklausīt citu pašvaldību pieredzi e-transporta lietošanā, kādas nianses būtu jāņem vērā iegādājoties un izmantojot e-transportu, kā arī to, ka bez valsts finansiāla atbalsta e-mobilitātes veicināšanai un uzlādes punktu tīkla paplašināšanas, e-mobilitāte Latvijas pašvaldības attīstīsies krietni lēnāk. Lai veicinātu un paplašinātu pašvaldību vadītāju un speciālistu zināšanas par e-mobilitāti, projekta gaitā tiks izstrādāta rokasgrāmata, kas gan par elektriskajām automašīnām, gan elektriskajiem velosipēdiem.

Atklāšanas seminārā piedalījās pārstāvji no Ceļu Satiksmes Drošības direkcijas, kas klātesošos iepazīstināja ar elektromobilitātes attīstības plānu 2014.-2016.gadam, tā mērķiem un prioritātēm.

Lai e-mobilitātes veicināšana noritētu straujāk, ir pieejamas vairākas atbalsta programmas -gan pašvaldībām, gan biznesa inovāciju atbalstam un pētniecībai.

Atklāšanas semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta aktivitātēm, kuru mērķgrupa ir pašvaldības, bet projekta ietvaros paredzēts veicināt e-mobilitātes izpratni ne tikai pašvaldību speciālistiem, bet arī iedzīvotājiem un skolēniem. Par pārējām aktivitātēm informācija sekos vēlāk.

Semināra dienaskārtība

Semināra prezentācijas:

Делиться