Slovākija subsidē elektrisko auto iegādi

Slovākijas Ekonomikas ministrija uzsāk jaunu elektrisko transportlīdzekļu subsīdiju programmu. Tās mērķis ir mudināt privātpersonas, privātos un valsts uzņēmumus iegādāties elektriskos transportlīdzekļus. Programmai kopumā atvēlēti 5 miljoni eiro.

Pilnībā elektriskā auto iegādei pieejams atbalsts līdz 8 000 eiro, bet uzlādējamā hibrīdauto iegādei – līdz 5 000 eiro, ar kopējo atbalsta summu līdz 50 000. Atbalstam varēs pieteikties no 17. decembra, un to varēs saņemt gan privātpersonas, gan visu veidu uzņēmumi.

Subsīdijas attiecas uz akumulatora auto (BEV) un uzlādējamiem hibrīdauto (PHEV). Tie ir mehāniskie transportlīdzekļi ar vismaz četriem riteņiem, kas paredzēti galvenokārt pasažieru pārvadāšanai, un kuros, neskaitot vadītāju, ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas. Bez tam atbalsts pieejams mehāniskajiem transportlīdzekļiem ar vismaz četriem riteņiem, kas paredzēti galvenokārt kravas pārvadāšanai un kuru maksimālā atļautā masa nepārsniedz 3500 kg (elektriskie mikroautobusi).

“Ar šo programmu ministrija turpina savu veiksmīgo elektrisko transportlīdzekļu iegādes atbalsta pilotprojektu, kuru tā uzsāka 2016. gada novembra beigās sadarbībā ar Slovākijas Republikas auto rūpniecības asociāciju,” sacīja ekonomikas ministrs Pēters Žiga. 2017. gada beigās Slovākija pagarināja atbalstu elektriskajiem auto, nodrošinot dotācijas līdz 5 000 eiro tiem, kas līdz 2018. gada jūnija beigām iegādājās automašīnu ar zemu izmešu daudzumu. Pateicoties šim atbalstam, pārdoto elektrisko transportlīdzekļu skaits gadu no gada būtiski pieaug. Nav informācijas, kāpēc subsīdijas neattiecas uz trīsriteņu un divriteņu transportlīdzekļiem, un vai tie tiks iekļauti citās programmās.

Var secināt, ka šīs programmas galvenā mērķa grupa ir privātie uzņēmumiem, jo gan privātpersonas, gan valsts pārvaldes iestādes varēs saņemt subsīdiju tikai vienam transportlīdzeklim, savukārt privātajiem uzņēmumiem ierobežojums būs tikai maksimālais valsts subsīdijas apmērs.

Subsīdijas saņēmējiem būs pienākums transportlīdzekli paturēt savā īpašumā divus gadus, kā arī nav paredzētas līzinga iespējas.

Avots: https://www.electrive.com/2019/11/28/slovakia-subsidises-plug-in-electric-vehicles/

Dalies