Tik dažādie elektro velosipēdi

E-velosipēdu piedāvājums kļūst arvien plašāks: atšķirīgas jaudas, akumulatora ietilpība, cenas, aprīkojums utt. Lai atvieglotu izvēli, piedāvājam īsu ieskatu e-velo pasaulē.

 

 

1. Pilsētas e-velosipēds

Piemērots vienkāršiem braucieniem pa pilsētu, bez stresa un bez sviedriem. Šie e-velosipēdi izskatās līdzīgi parastiem divriteņiem, tiem ir visas pilsētas braucieniem nepieciešamās papildu funkcijas – zvaniņi, bagāžnieki, gaismas, u.tml. To akumulators ir optimāls pilsētā vidēji veicamajām distancēm – ar vienu uzlādi var nobraukt līdz 50 km. Piemērots tiem, kuriem svarīga funkcionalitāte, optimāla cena un nav nepieciešams veikt lielus attālumus.

Maksimālais ātrums (motora atbalstam): 25 km/h

Akumulatora ietilpība: 10-16 Ah

Svars: 19-25 kg

Maksimāli nobraucamais attālums ar vienu uzlādi: 50-70 km

2. Saliekamais e-velosipēds

Tas ir kompakts – to var salikt un ievietot pat mazā automašīnā, sabiedriskajā transportā un arī šaurā lielpilsētas dzīvoklītī. Nenovērtējams tiem, kuri ikdienā brauc ar piepilsētas vilcienu vai atstāj automašīnu ārpilsētā un uz centru dodas ar e-velosipēdu. Šī e-velo akumulators neļaus braukt tālu un ļoti ātri, taču tas ir mazs un salīdzinoši viegls, to var visur paņemt līdzi un neuztraukties par to, ka tas tiks nozagts.

Maksimālais ātrums (motora atbalstam):25 km/h

Akumulatora ietilpība: 6-8 Ah

Svars: 14-20 kg

Maksimāli nobraucamais attālums ar vienu uzlādi: 40-50 km

3. Tūrisma e-velosipēds

Tas ir piemērots lielu attālumu pārvarēšanai un drošiem ceļojumiem. Šim e-velosipēdam var ērti uzkraut papildu svaru, tam ir labas gaismas ilgiem nakts braucieniem. E-velosipēda konstrukcija var iekļaut arī aizsardzību pret lietu, vēju. Tā kā braucieni nereti ir diezgan ilgi, e-velosipēdam ir ērts sēdeklis un daudz papildu aprīkojuma – kārtīgas gaismas, dubļusargi, noņemams akumulators, atbalsta kājiņa, ērts un ietilpīgs bagāžnieks. Šāds velosipēds arī pēc konstrukcijas ir veidots ar ļoti izturīgu rāmi, kas spēj izturēt pārvadājamo kravu.

Maksimālais ātrums (motora atbalstam): 25 km/h

Akumulatora ietilpība: 12-22 Ah

Svars: 21-27 kg

Maksimāli nobraucamais attālums ar vienu uzlādi: 70-150 km

4. Sporta e-velosipēds – kalnu velosipēds

E-velosipēdi pēc savas būtības ir piemēroti tieši asākiem piedzīvojumiem, un šis braucamrīks ļauj šīs tehniskās iespējas realizēt. Ar to var veikt strauju uzrāvienu, sasniegt lielu ātrumu, izbraukt caur dubļiem un smiltīm. Tam ir jaudīga piedziņa. Šie velosipēdi varētu patikt arī kalnu divriteņu un downhill braucējiem, jo to braukšanas dinamika tuvojas klasiskajiem šī sporta divriteņiem, turklāt pēc nobrauciena elektropiedziņa palīdz atkal nonākt kalnā augšā.

Maksimālais ātrums (motora atbalstam): 25 km/h

Akumulatora ietilpība: 8-12 Ah

Svars: 19-24 kg

Maksimāli nobraucamais attālums ar vienu uzlādi: 40 km

5. Kravas e-velosipēds

Attēls no https://www.flickr.com/photos/grrsh/4058608098/in/photolist-9KVwgx-rrVq1W-fdbn65-4Kzdny-iv8N8w-vaonMW-7bDqJW-7bDqMG-9RUN5Y

Šis e-velosipēds ir multifunkcionāls – piemērots gan kravu, gan cilvēku pārvadāšanai. Tā kravnesība ir vismaz 135 kg, un to var stabili novietot, lai bez bažām tajā varētu iekraut smagu skapi. Kravas velosipēdiem jābūt ļoti jaudīgiem, lai smago skapi var droši vest augšup pa stāvu kalnu, tie ir straujāki par rikšām un klasiskajiem transporta velosipēdiem.

Maksimālais ātrums (motora atbalstam): 25 km/h

Akumulatora ietilpība: 12-20 Ah

Svars: 22-35 kg

Maksimāli nobraucamais attālums ar vienu uzlādi: 70-130 km.

Dalies