Volvo ienāk elektrisko auto pasaulē

Volvo tikko oficiāli noņēma pārklāju no sava pirmā pilnīgi elektriskā transportlīdzekļa – XC40 Recharge. Autoražotājs iepriekš diezgan skaidri izteicies, ka tā nākotne ir elektriska. Šodien mēs redzam pirmo soli uz šo mērķi.

Ja šis modelis jums šķiet mazliet pazīstams, iespējams, tas ir tāpēc, ka uzņēmums jau šobrīd ražo tā benzīna versiju. XC40 jau atzīts par pietiekami labu, lai iegūtu 2018. gada Eiropas Gada auto titulu. Bet šis ir vēl labāks. Ne tikai tāpēc, ka tam vairs nav izpūtēja, bet ir moderns, aerodinamisks priekšējais režģis, bet arī tāpēc, ka tas ir drošāks. Iespējams, drošākais automobilis, kādu Volvo jebkad ir uzbūvējis. Ņemot vērā nozīmi, ko Zviedrijas autoražotājs piešķir drošībai, tas tiešām ir būtiski.

Ar šo kompakto krosoveru Volvo uzsāk savu elektrifikācijas programmu, plānojot līdz 2025. gadam panākt, ka puse no pārdotajiem ir pilnībā elektriskie auto, bet otra puse – hibrīdi. Tas, protams, neattiecas uz Volvo apakšzīmola Polestar automobiļiem, kas jau no pirmās dienas visi būs uzlādējami.

Bet apskatīsimies, ko tad autoražotājs piedāvā. Pilnpiedziņa ar dzinēju gan priekšējai, gan aizmugurējai asij, kā arī 400 km autonomija WLTP testā. Ar līdzstrāvas ātro uzlādi tukšs akumulators tiks uzlādēts līdz 80 % 40 minūtēs. XC40 Recharge spēj attīstīt 400 zirgspēku jaudu, domājams, ka tas ir pietiekami.

Precīza šī auto cena vēl nav zināma. Pagājušajā gadā Volvo vadītājs Hakans Samuelsons minēja, ka tā orientējošā cena būs ap 50 000 USD. Kā arī to, ka modelis būs rentabls jau no pirmās dienas. Tas Volvo būtu liels sasniegums, un mēs vēlam viņiem panākumus elektrifikācijas programmas īstenošanā.

Tehniskie parametri:

  • Akumulators – 78 kWh (izmantojamā jauda 75 kWh)
  • Nobraukums ar vienu uzlādi – 400 km
  • Griezes moments – 660 Nm
  • Maksimālais ātrums – 180 km/h
  • Paātrinājums līdz 100 km/h – 4,9 sekundes
  • Līdzstrāvas uzlādes jauda – 150 kW
  • Iebūvētās maiņstrāvas uzlādes jauda – 11 kW

Avots: https://insideevs.com/news/376604/volvo-xc40-recharge-electric-debut/

Dalies